KARGO BEDELI

Kargo bedeli üründen ürüne ve ayrıca ülkeden ülkeye değiştiğinden dolayı sistem otomatik olarak siparişinizin son aşamasında siparişinizi Onaylamadan  önce kargo bedelini size bildirir. Ayrıca Ülkeler Arası Kargo Ücretlerini İnceleyiniz.

YUZUK OLCUSU

Eğer yüzük ölçünüzden emin değilseniz, lütfen bir kuyumcuya danışın, çünkü yüzük ölçüsünü yanlış verdiğiniz takdirde sorumluluk bize ait değildir.

 

IADE

Aldığınız Ürünü 24 saat içersinde mail yada telefonla bildirdiğiniz taktirde, geri iade edebilirsiniz.

İade süreci iki aşamalıdır.

1- Kurumla alakalı iade

Kurumla alakalı iade de;

ürünün paketlenmesinde, taşınmasında, fabrikasyon hatalarında, kurumla alakalı sorunlarda Alkapıda.com ürünle alakalı telafiyi giderir.

2- Müşteri ile alakalı iade

Müşteri ile alakalı iade de ;

Müşteri herhangi bir sebepten dolayı beğenmediği ürünü geri gönderebilir.

kurumsal hata olmayan tüm iadelerde Müşteri tüm masrafları üstlenir.

Kanunsal Yukumluluk:

Aldığınız her ürün, üretici firmasının garantisi altındadır. 

Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürün faturası, sipariş numarınızıda içeren bir dilekçe veya iade formu ile iade ediniz. 

Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Üzeri sonradan işlenmiş ürünler(yaldız,dekor,boncuk,yuzuk, vs..) sipariş üzerine üretildiği için iade alınamaz.


Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. 

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür 

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün Bize ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. 

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde gidiş-dönüş kargo ücretleri müşteri tarafından ödenecektir.. 

Havale iadeleri 14 iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri 7 iş günü içinde yapılacaktır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza veya havale yaptığınız bankanıza iade edilmektedir.